Технологія RISO

 


 

РІЗОГРАФ

 


В основі різографії лежить принцип трафаретного друку. Спрощено процес виглядає наступним чином. На основі оцифрованого зображення, отриманого з комп'ютера або сканера, термоголовка ризографа готує друковану форму ( «майстер»), пропалюючи дрібні отвори в відрізку формного матеріалу - майстер-плівки. Майстер-плівка складається з двох шарів: волокнистої целюлозної підкладки, яка покликана рівномірно пропускати чорнило на папір, і тонкого полімерного шару, який, власне, і є трафаретом.

Потім отримана форма автоматично закріплюється на друкованому барабані, зсередини якого через сітчасті стінки надходить фарба і просочує целлюлозную підкладку майстер-плівки. Безпосередньо на етапі друку барабан приводиться в постійне обертання, протяжний механізм приймає аркуш паперу з лотка подачі і прокатує його,
притискаючи до обертається барабану із просоченою фарбою майстер-плівкою. Через пропалені в друкованій формі отвори фарба потрапляє на папір. Перший відбиток готовий, і на барабан подається наступний лист.

Після того, як ризограф надрукував необхідний тираж, відпрацьований відрізок майстер-плівки відправляється в відповідний бокс для використаних майстрів або залишається натягнутим на барабан, якщо планується продовжити друк. Один трафарет (майстер) зберігає незмінну якість при тиражі близько 4000 копій. Для великих обсягів можна виготовити кілька «майстрів». Одного рулону майстер-плівки зазвичай вистачає на 200-300 друкованих форм відповідного формату, в залежності від моделі.

Своїм зовнішнім виглядом дуплікатори нагадують офісні лазерні МФУ, і це не єдина схожість: у сучасних моделей дуже схожий користувальницький інтерфейс за винятком деяких особливостей. Завдяки цьому немає необхідності в перепідготовці співробітників для роботи на різографі. Найбільш помітна з боку характерна деталь ризографа - вихідний лоток. Він розрахований на великий обсяг паперу (500 - 1000 листів), розташований збоку і трохи нахилений вниз. Завдяки важелів для укладання паперу, відбитки виводяться на високій швидкості і акуратно укладаються в V-подібний лоток прийому, з якого легко виймати готовий тираж.

Все ризографи мають вбудовану систему RISO I Quality, яка забезпечує максимальну якість друку, автоматично погоджуючи всі системи і блоки з поточними умовами експлуатації машини. Система RISO I Quality автоматично налаштовує силу під тиском фарби, тиск притискного вала, перевіряє колір барабана, контролює залишилися витратні матеріали та своєчасно попереджає оператора про їх закінчення, а також дозволяє економити фарбу і мінімізувати витрати паперу.


 

Якість друку в стандартному режимі аналогічно якості звичайних струменевих принтерів і є достатнім для великого спектра завдань: бланки, квитанції, листівки, тестові завдання, офісні документи, презентації, які можна друкувати в кольорі практично за ціною чорно-білого друку.

Крім того, принтер дозволяє управляти кількістю крапель фарби, які формують точку зображення - від однієї до семи. Рівень друку за замовчуванням - чотири краплі, що містять 24 піктолітра фарби. Відповідно, зменшивши щільність друку на 1 краплю, Ви економите 25% вартості відбитка. Для друку з максимальною якістю друку вибирається опція «7 крапель на точку» і потрібно папір зі спеціальним покриттям для струменевого друку.

Швидкість

Швидкість друку залежить від моделі принтера і обраного режиму друку. У стандартному режимі старші моделі ComColor GD 9630/9631 досягають швидкості 160 сторінок в хвилину при односторонньому друці і 80 аркушів за хвилину при дуплексной. При друку на папері формату А3 швидкість складає 88 стор / хв. При збільшенні або зменшенні щільності друку, швидкість також буде варіюватися. Максимальна швидкість моделей ComColor FW 5230/5231 - 120 сторінок на хвилину, а ComColor FW 5000 - 90 сторінок в хвилину.

Для досягнення оптимального результату при друку принтер автоматично контролює швидкість подачі паперу (і силу притиску) в залежності від налаштувань щільності друку і заданого типу паперу.

Папір

Завдяки вдосконаленому тракту подачі паперу принтер легко справляється з різними видами тонких і щільних паперів (від 46 до 210 г / м2), в тому числі з переробленої папером, конвертами і листівками.

Подача паперу в моделях ComColor FW 5231 і GD 9631 здійснюється через стандартний лоток, місткістю до 1000 аркушів (тут і далі ємність вказана для паперу 85 г / м2, тобто при використанні стандартного паперу 80 г / м2, місткість буде вище). Стандартний вихідний лоток розрахований на 500 аркушів.

У моделях ComColor FW 5230 і 5000 є два додаткових фронтальних лотка, а в моделі GD 9630 - три лотка, що, по-перше, збільшує час безперебійної друку, а по-друге, зручно для роботи в середовищі з багатьма користувачами, коли кожен з лотків може бути виділена під певний тип паперу - наприклад, формату А3, спеціальних бланків, сертифікатів.

Крім того, максимізувати переваги високої швидкості принтерів і здійснювати тривалу безперервну друк можна за допомогою нових комплектуючих - лотка подачі і лотка прийому паперу великої місткості - до 4000 аркушів.

І, нарешті, при необхідності можна встановити на стандартний лоток подачі одне з двох опціональних пристроїв: для роботи з конвертами або для роботи з щільним папером до 400 г / м2.

 

 


 

РІЗОГРАФ

 


Який термін дії гарантії на різографи RISO

Півмільйона копій або 1 рік, в залежності від того, що настане раніше.

​​Чому не рекомендується використовувати неоригінальні витратні матеріали для друку на різографі

Різограф - це високотехнологічний апарат, конструкція якого, а також склад матеріалів і пластиків ідеальним чином відповідає саме оригінальної фарбі фірми RISO, і ніяка сумісна фарба не може витримати цього відповідності з усього комплексу параметрів. 

Ми багато разів зіштовхувалися з проблемами, викликаними використанням сумісних фарб, і в результаті накопиченого досвіду можемо зробити наступні висновки. Сумісна фарба: 

1. Дуже часто викликає поломку друкарського циліндра 

2. Приводить до погіршення якості друку 

3. Зменшує тиражестойкость майстра

4. Зменшує ресурс різографа і друкованого циліндра 

5. Зменшує кількість відбитків, отриманих з одного туби 

6. Часто призводить до некоректної роботи апарату. 

 

Дешевизна сумісних фарб безпосередньо обумовлена ​​їх якістю, навіть якщо постачальники гарантують «високотехнологічний рівень виробництва». В оригінальній фарбі частки мінеральних барвників стандартизовані і мають істотно менший діаметр. Неоднорідність частинок в сумісних фарбах призводить до поступового закупорювання сітки барабана, і, відповідно, до погіршення якості друку, необхідності регулярно промивати барабан, а через деякий час і повністю замінювати друкований циліндр. Працюючи на оригінальній фарбі, ні промивати, ні замінювати циліндр не доведеться протягом усього терміну служби машини, так як основні компоненти фарби і майстри RISO підібрані таким чином, щоб не тільки отримувати максимальну якість друку при найменшій витраті, але і менше зношувати вузли та деталі самого ризографа. В'язкість фарби RISO вище, 

Крім того, всі ризографи мають вбудовану систему інтелектуального управління якістю - RISO iQuality, яка забезпечує максимальну якість друку, автоматично погоджуючи всі системи і блоки з поточними умовами експлуатації машини. Система RISO iQuality налаштовує силу під тиском фарби, тиск притискного вала, перевіряє колір барабана, контролює залишилися витратні матеріали та своєчасно попереджає оператора про їх закінчення, а також дозволяє економити фарбу і мінімізувати витрати паперу. Але сумісні витратні матеріали не підтримують RISO iQuality, позбавляючи користувача можливості використовувати різні режими і настройки ризографа. 

Тому фірма RISO гарантує заявлені споживчі якості різографів (термін служби обладнання, якість друку, собівартість відбитка і т.д.) тільки при використанні оригінальної фарби.

 

​​Який рекомендований щомісячний обсяг друку? Пікові навантаження

Різографи відрізняються підвищеною надійністю, а процес друку не вимагає нагріву, тому вони можуть працювати 24 години на добу без ризику перегріву і виходу з ладу.

​​Який термін придатності фарби і майстер-плівки?

Термін зберігання фарби - 5 років, майстер-плівки - безстроковий, при дотриманні умов зберігання.

 

 

COMCOLOR

 


Який термін дії гарантії на ComColor

Мільйон копій або 1 рік, в залежності від того, що настане раніше.

Який рекомендований щомісячний обсяг друку? Пікові навантаження?

Принтери ComColor відрізняються підвищеною надійністю, і, на відміну від лазерних принтерів, процес друку не вимагає нагріву, тому вони можуть працювати 24 години на добу без ризику перегріву і виходу з ладу. Вони відмінно витримують пікове навантаження протягом декількох діб.

Що буде з друкованими головками, якщо принтер якийсь час не використовувати?

Оскільки фарба ComColor має масляну основу, вона не засихає в дюзах друкованих головок навіть після тривалого простою обладнання.

Чи потрібно прочищати друкуючі головки?

Вручну прочищати головки не вимагається. В налаштуваннях принтера можна встановити, через яку кількість відбитків принтер буде запускати автоматичну прочищення.

Фарба ComColor така ж, як і традиційна фарба для струминного друку?

На відміну від водорозчинної фарби, фарба ComColor виготовляється на основі соєвої олії, завдяки чому вона не змивається водою і не вицвітає під дією сонячних променів.